RSS feed for Aaron

Aaron has logged 66 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Mother

Mother

1996
×
★★½
Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
A Woman's Face

A Woman's Face

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

1989
×
Edit this entry  
26
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
Edit this entry  
26
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mike's Murder

Mike's Murder

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
Edit this entry  
25
Cruising

Cruising

1980
×
Edit this entry  
25
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Docks of New York

The Docks of New York

1928
×
Edit this entry  
25
Lola

Lola

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
Starman

Starman

1984
×
Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
Edit this entry  
23
Yentl

Yentl

1983
×
Edit this entry  
23
Domino

Domino

2019
×
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
21
Harry and Tonto

Harry and Tonto

1974
×
★★
Edit this entry  
19
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
Edit this entry  
19
Modern Girls

Modern Girls

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Depths

The Depths

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Canterbury Tales

The Canterbury Tales

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
17
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
15
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read prior review Edit this entry  
14
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Anybody's Woman

Anybody's Woman

1930
×
Edit this entry  
12
Christopher Strong

Christopher Strong

1933
×
Edit this entry  
12
Bluebeard's Eighth Wife

Bluebeard's Eighth Wife

1938
×
Edit this entry  
12
The Fixer

The Fixer

1968
×
Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
Edit this entry  
11
Strange Days

Strange Days

1995
×
Read prior review Edit this entry  
11
Sheer Madness

Sheer Madness

1983
×
Edit this entry  
11
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
Edit this entry  
11
Gentleman Jim

Gentleman Jim

1942
×
Edit this entry  
11
Black Book

Black Book

2006
×
Edit this entry