Sort by

Aaron has logged 41 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Undercurrent

Undercurrent

1946
×
★★½
Edit this entry  
31
Olivia

Olivia

1951
×
★★★
Edit this entry  
31
Park Row

Park Row

1952
×
Edit this entry  
30
The Hidden

The Hidden

1987
×
Edit this entry  
30
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
Read the review Edit this entry  
26
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
Edit this entry  
25
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
Edit this entry  
25
The Pawnbroker

The Pawnbroker

1964
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Strangers

House of Strangers

1949
×
★★★
Edit this entry  
24
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
Edit this entry  
24
Shadow

Shadow

2018
×
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Man in Havana

Our Man in Havana

1959
×
Edit this entry  
18
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
Edit this entry  
18
To Live

To Live

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Parade

The Big Parade

1925
×
Edit this entry  
17
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
Edit this entry  
17
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
Edit this entry  
16
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
The Duchess of Langeais

The Duchess of Langeais

2007
×
Edit this entry  
12
Fireworks

Fireworks

1997
×
Edit this entry  
11
The East

The East

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Performance

Performance

1970
×
★★★
Edit this entry  
11
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
So Can I

So Can I

1975
×
Edit this entry  
10
Two Solutions for One Problem

Two Solutions for One Problem

1975
×
Edit this entry  
10
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
Edit this entry  
07
Puzzle of a Downfall Child

Puzzle of a Downfall Child

1970
×
Edit this entry  
06
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Day of the Locust

The Day of the Locust

1975
×
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
Edit this entry  
01
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Gang of Four

Gang of Four

1989
×
Read the review Edit this entry