Aaron has logged 38 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clemency

Clemency

2019
×
Edit this entry  
29
The Rain People

The Rain People

1969
×
Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
Edit this entry  
21
The Stranger

The Stranger

1946
×
Edit this entry  
21
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
Read the review Edit this entry  
15
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
Edit this entry  
15
7th Heaven

7th Heaven

1927
×
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
Read the review Edit this entry  
14
Brighton Rock

Brighton Rock

1948
×
Edit this entry  
13
Cousin, Cousine

Cousin, Cousine

1975
×
Edit this entry  
13
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
08
The Grief of Others

The Grief of Others

2015
×
Edit this entry  
08
Pandora and the Flying Dutchman

Pandora and the Flying Dutchman

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
Edit this entry  
06
In the Family

In the Family

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fire in Castilla (Tactilvision from the Moor of the Fright)

Fire in Castilla (Tactilvision from the Moor of the Fright)

1961
×
Edit this entry  
03
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
Edit this entry  
01
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Pumpkin Eater

The Pumpkin Eater

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry