Sort by

SubToretto has logged 785 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When a Woman Ascends the Stairs

When a Woman Ascends the Stairs

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Baytown Outlaws

The Baytown Outlaws

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sister Emanuelle

Sister Emanuelle

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emanuelle in America

Emanuelle in America

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Emanuelle, White Emanuelle

Black Emanuelle, White Emanuelle

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Cobra

Black Cobra

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Angel III: The Final Chapter

Angel III: The Final Chapter

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Corruption

Corruption

1983
×
Read the review Edit this entry  
15
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminal Exposure

Terminal Exposure

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outrage

Outrage

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evils of the Night

Evils of the Night

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Legend of the Sacred Stone

Legend of the Sacred Stone

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bitch Slap

Bitch Slap

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lilith

Lilith

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hunter in the Dark

Hunter in the Dark

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Narrow Margin

Narrow Margin

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Devil Hunter

Devil Hunter

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angel of Destruction

Angel of Destruction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry