RSS feed for jacob
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
02
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Super Mario Bros. The Movie

Super Mario Bros. The Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Edit this entry  
09
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boys

Boys

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Small Step

One Small Step

2018
×
Read the review Edit this entry