Sort by
  • The Ghost

  • GodFather

  • Ponniyin Selvan: Part One

    ★★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu: Part 1 - The Kindling

    ★★★½

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★

  • Liger

    ★½

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Sita Ramam

    ★★★

  • Gargi

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Happy Birthday

    ★★★

  • Pakka Commercial

    ★★

  • Viraata Parvam

    ★★★½

  • Dear Friend

    ★★★

  • 777 Charlie

    ★★★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • Major

    ★★★★

  • Vikram

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • F3: Fun and Frustration

    ★★

  • Don

    ★★★

  • Sarkaru Vaari Paata

    ★★

  • Ashoka Vanamlo Arjuna Kalyanam

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Acharya

    ★★½

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

    ★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Beast

    ★★½

  • Mishan Impossible

    ★★★

  • Manmatha Leelai

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Stand Up Rahul

    ★★½

  • James

    ★★★

  • Pada

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Maaran

    ★★

  • Radhe Shyam

    ★★

  • Aadavaallu Meeku Johaarlu

    ★★½

  • Hey! Sinamika

    ★★½

  • Bheemla Nayak

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Son of India

  • Khiladi

    ★★

  • Sehari

    ★★½

  • DJ Tillu

    ★★★½

  • Mahaan

    ★★★½

  • Bro Daddy

    ★★★½

  • Mudhal Nee Mudivum Nee

    ★★★

  • Hridayam

    ★★★★

  • Hero

    ★★★

  • Putham Pudhu Kaalai Vidiyaadhaa

  • Arjuna Phalguna

    ★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Skylab

    ★★★½

  • Akhanda

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Anubhavinchu Raja

    ★★½

  • Drushyam 2

    ★★★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Adbhutham

    ★★★

  • Raja Vikramarka

    ★★★

  • Kurup

    ★★★½

  • Pushpaka Vimanam

    ★★★

  • Manchi Rojulochaie

    ★★½