Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ponniyin Selvan: Part One

Ponniyin Selvan: Part One

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Natchathiram Nagargiradhu

Natchathiram Nagargiradhu

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Liger

Liger

2022
×
★½
Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Vendhu Thanindhathu Kaadu: Part 1 - The Kindling

Vendhu Thanindhathu Kaadu: Part 1 - The Kindling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thallumaala

Thallumaala

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ninnila Ninnila

Ninnila Ninnila

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thallumaala

Thallumaala

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sita Ramam

Sita Ramam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jalsa

Jalsa

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Saaho

Saaho

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
777 Charlie

777 Charlie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arjun Reddy

Arjun Reddy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Khiladi

Khiladi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gargi

Gargi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ee Nagaraniki Emaindi

Ee Nagaraniki Emaindi

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pokiri

Pokiri

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happy Birthday

Happy Birthday

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Pakka Commercial

Pakka Commercial

2022
×
★★
Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
27
Thinkalazhcha Nishchayam

Thinkalazhcha Nishchayam

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Okkadu

Okkadu

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ala Vaikunthapurramuloo

Ala Vaikunthapurramuloo

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Julayi

Julayi

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
F3: Fun and Frustration

F3: Fun and Frustration

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hey! Sinamika

Hey! Sinamika

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mandela

Mandela

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bangalore Days

Bangalore Days

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Premam

Premam

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Khaleja

Khaleja

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
HIT: The First Case

HIT: The First Case

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ante... Sundaraniki!

Ante... Sundaraniki!

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Dear Friend

Dear Friend

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ante... Sundaraniki!

Ante... Sundaraniki!

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Happy Birthday

Happy Birthday

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eega

Eega

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mathu Vadalara

Mathu Vadalara

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thondimuthalum Driksakshiyum

Thondimuthalum Driksakshiyum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry