Sort by

SuchASach1534 has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anubhavinchu Raja

Anubhavinchu Raja

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shyam Singha Roy

Shyam Singha Roy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Adbhutham

Adbhutham

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kurup

Kurup

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Time of the Butterflies

In the Time of the Butterflies

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
11
Pushpaka Vimanam

Pushpaka Vimanam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Skylab

Skylab

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Akhanda

Akhanda

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinema Bandi

Cinema Bandi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Republic

Republic

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drushyam 2

Drushyam 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jersey

Jersey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mughizh

Mughizh

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Most Eligible Bachelor

Most Eligible Bachelor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Horimiya

Horimiya

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manchi Rojulochaie

Manchi Rojulochaie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor

Doctor

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sridevi Soda Center

Sridevi Soda Center

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yuvarathnaa

Yuvarathnaa

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Most Eligible Bachelor

Most Eligible Bachelor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maha Samudram

Maha Samudram

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor

Doctor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry