RSS feed for Sudin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
04
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Omar

Omar

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
You Are the Apple of My Eye

You Are the Apple of My Eye

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

2019
×
Edit this entry  
11
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hindi Medium

Hindi Medium

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry