Sort by

syd has logged 152 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Breathe

Breathe

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry