Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Story of Film: A New Generation

The Story of Film: A New Generation

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Vivo

Vivo

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Daughter

The Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Little Tornadoes

Little Tornadoes

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Moments Like This Never Last

Moments Like This Never Last

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vacant Possession

Vacant Possession

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Stray

Stray

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Babi Yar. Context

Babi Yar. Context

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Palazzo Di Cozzo

Palazzo Di Cozzo

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Celts

Celts

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Night

The Night

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
La civil

La civil

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Village Detective: A Song Cycle

The Village Detective: A Song Cycle

2021
×
★★★½
Edit this entry