• Ms. Marvel

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★

  • Jackass Forever

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Nine Perfect Strangers

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Christmas Waltz

    ½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★½

  • How To Be At Home

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • 8:46

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Becoming

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Normal People

    ★★★★½