Sort by

Suhana has logged 205 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Dimensions of Dialogue

Dimensions of Dialogue

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
Meat Love

Meat Love

1989
×
Edit this entry  
06
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Forbidden Lies

Forbidden Lies

2007
×
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Spy

Spy

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Edit this entry  
02
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
The General

The General

1926
×
Edit this entry  
12
The Hazards of Helen Ep26: The Wild Engine

The Hazards of Helen Ep26: The Wild Engine

1915
×
Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★
Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry