Sort by
  • boygenius: the film

  • The Weeknd: Live at SoFi Stadium

    ★★★★★

  • Smile

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Pearl

    ★★

  • White Noise

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Watcher

    ★★

  • Scream

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Colin in Black & White

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ½

  • Silent Night

    ★★½

  • Schumacher

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • JJ+E

  • Spencer

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Velvet Underground

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Power

    ★★★

  • The Fallout

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Red Dot

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Censor

    ★★★★

  • Downfalls High

    ½

  • Veladores

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Reunion

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Moriarty the Patriot

  • Run

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • This Is Paris

  • The Devil All the Time

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Host

    ★★★