• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Death Of My Two Fathers

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★★

  • Superior

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • One for the Road

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Locked Down

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Yearly Departed

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Son of Monarchs

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Vicky and Her Mystery

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½