Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vicky and Her Mystery

Vicky and Her Mystery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Giver

The Giver

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Daniel Sloss: Jigsaw

Daniel Sloss: Jigsaw

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daniel Sloss: Dark

Daniel Sloss: Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Edit this entry