• Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Czechs in Chicago

  • Men

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★★½

  • Yelling Fire In An Empty Theater

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Redeeming Love

    ½

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Night at the Creation Museum

    ½

  • The King: A Christmas Story from a Heavenly Perspective

    ½

  • Matched

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★★★

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • John Bronco Rides Again

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • The Women and the Murderer

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Dreams About Stray Cats

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Occupation

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Revenge of Willie Jack

  • The Return of Willie Jack

  • Willie Jack

  • The Calls Are Coming from Inside

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★

  • Blind Ghost

    ½

  • Seance

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Doll Face

    ½

  • Offseason

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Me You Madness

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Superior

    ★★★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Man of Fire

    ★★★½

  • Letters to Satan Claus

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Be in His Mind

    ★★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½