• The Gray Man

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The House

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

  • McFly: All About Us

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★½

  • The Tax Collector

  • The Silencing

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • One World: Together at Home

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Present

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Cowboys: A Documentary Portrait

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Endings, Beginnings

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Clownado

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½