marty has logged 188 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
27
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
14
A Christmas to Remember

A Christmas to Remember

2016
×
★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry