Sort by

Maz has logged 154 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
27
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Edit this entry  
18
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
Edit this entry  
02
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Man Down

Man Down

2015
×
Edit this entry  
29
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Edit this entry  
22
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Edit this entry  
22
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
#TAKEMEANYWHERE

#TAKEMEANYWHERE

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Level 16

Level 16

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Circle

Circle

2015
×
½
Edit this entry