Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
maz

maz

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for maz
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • maz’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • The Batman

    The Batman 2022

    ★★★★½ Watched by maz 04 Mar 2022

    His name is Batman because he is a man dressed like a bat

  • The House

    The House 2022

    Watched by maz 26 Jan 2022

    ????????

  • Red Rocket

    Red Rocket 2021

    ★★★★ Watched by maz 14 Jan 2022

    Huge cock

  • Garfield

    Garfield 2004

    ★★★½ Watched by maz 27 Dec 2021 3

    Jason bateman should’ve voiced garfield

  • The Mask

    The Mask 1994

    ★★★★★ Rewatched by maz 26 Dec 2021

    It’s my sleepover and I get to choose the movie

  • Spider-Man: No Way Home

    Spider-Man: No Way Home 2021

    ★★★★ Watched by maz 15 Dec 2021 1

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    MJ falling scene you know what you did and you’ll pay…

  • How the Grinch Stole Christmas

    How the Grinch Stole Christmas 2000

    ★★★★★ Rewatched by maz 13 Dec 2021

    Served

  • The Harder They Fall

    The Harder They Fall 2021

    ★★★★★ Watched by maz 07 Oct 2021

    I loved the part where the outlaws were outlawing

  • Twilight

    Twilight 2008

    ★★★★★ Rewatched by maz 02 Sep 2021

    They say monkey twice in this movie

  • Clownado

    Clownado 2019

    Watched by maz 30 Aug 2021

    What

  • The Suicide Squad

    The Suicide Squad 2021

    ★★★★ Watched by maz 02 Aug 2021

    Why was this good

  • The Mask

    The Mask 1994

    ★★★★★ Rewatched by maz 29 Jul 2021 1

    😭😭😭❤️❤️❤️

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 10

Review Tags

3
  • high watch
  • fuck the academy good time is skinny
  • seriously watch this though
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro