Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Only You

Only You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Escape

The Escape

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirt Music

Dirt Music

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salting the Battlefield

Salting the Battlefield

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Turks & Caicos

Turks & Caicos

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry