RSS feed for Jesse

Jesse has logged 15 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry