• Crush

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Grucifixion

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Mainstream

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mogul Mowgli

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

  • Palm Springs

  • Spree

  • Goldman v Silverman

  • 1917

  • Countdown

    ½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Christmas Chronicles

  • mid90s

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Meg

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Border

  • Avengers: Infinity War

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

  • Shirkers

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Dispossession: The Great Social Housing Swindle

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Lucky

    ★★★★★

  • Get Out

  • Columbus

    ★★★★★

  • XX

  • Call Me by Your Name

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Zieri Cosmos

  • The Shallows

  • Alice Through the Looking Glass