RSS feed for Sunil
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Sahoo

Sahoo

×
Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Possum

Possum

2018
×
Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Oh, Woe Is Me

Oh, Woe Is Me

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
Edit this entry  
09
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
Edit this entry  
21
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
04
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fifi Howls from Happiness

Fifi Howls from Happiness

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Campaign

Campaign

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
Edit this entry  
19
Doulos: The Finger Man

Doulos: The Finger Man

1962
×
★★
Edit this entry  
16
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★★
Edit this entry  
15
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry  
09
Pity

Pity

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Animals

American Animals

2018
×
Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
10
Gamer

Gamer

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail

Hail

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Alba

Alba

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Rebellion

Rebellion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Edit this entry  
20
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
9 Fingers

9 Fingers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Apostle

Apostle

2018
×
Edit this entry