RSS feed for Sunil

Sunil has logged 47 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Oh, Woe Is Me

Oh, Woe Is Me

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rebellion

Rebellion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Illumination

Illumination

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry