RSS feed for Sunil

Sunil has logged 81 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Campaign

Campaign

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gamer

Gamer

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alba

Alba

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
9 Fingers

9 Fingers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The International

The International

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Only Sunshine

My Only Sunshine

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Paris Prestige

Paris Prestige

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Untitled

Untitled

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Sheik and I

The Sheik and I

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
6 Days

6 Days

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Life

Life

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★★
Edit this entry