• Nadja in Paris

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Kikujiro

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Gintama

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★