• Emma.

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • According to Our Butler

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Cargo

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • American Made

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Song to Song

    ½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Black Butler: Book of the Atlantic

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ½

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★★★

  • Sherlock - The Six Thatchers

    ★★½

  • Why Him?

    ★★

  • Fences

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Storks

    ½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Founder

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★½

  • Buster's Mal Heart

    ★★★

  • Sing

    ★★★½

  • Free Fire

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★

  • National Theatre Live: Jane Eyre

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Visit

    ★★½

  • 7 Days in Hell

    ★★★★

  • The Lobster

  • Love Live! The School Idol Movie

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Boy Meets Girl

    ★★★★½

  • The Witch

  • Black Butler: Book of Murder

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Christian Mingle

    ½

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★½

  • The Purge: Anarchy

    ★★

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • The Humbling

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Obvious Child

    ★★★½

  • Sherlock: His Last Vow

    ★★½

  • Sherlock: The Sign of Three

    ★★★★

  • Sherlock: The Empty Hearse

    ★★★½