Sort by

sun has logged 44 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Edit this entry  
29
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
½
Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
20
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★
Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
14
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
½
Edit this entry  
02
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Edit this entry