Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon: Arceus and the Jewel of Life

Pokémon: Arceus and the Jewel of Life

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon the Movie: The Power of Us

Pokémon the Movie: The Power of Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Winnie the Pooh: A Valentine for You

Winnie the Pooh: A Valentine for You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
John Denver and the Muppets: A Christmas Together

John Denver and the Muppets: A Christmas Together

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jonah: A VeggieTales Movie

Jonah: A VeggieTales Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry