Sort by

Lauren has logged 38 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
And Now the Screaming Starts!

And Now the Screaming Starts!

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solaris

Solaris

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Church

The Church

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shout

The Shout

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Being Evel

Being Evel

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rampant

Rampant

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Case of the Velvet Claws

The Case of the Velvet Claws

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Case of the Lucky Legs

The Case of the Lucky Legs

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Case of the Curious Bride

The Case of the Curious Bride

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Case of the Howling Dog

The Case of the Howling Dog

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spies of Warsaw

Spies of Warsaw

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
People Will Talk

People Will Talk

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry