Santa has logged 175 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Sometimes I think about things, and sometimes I get sad.

Sometimes I think about things, and sometimes I get sad.

2020
×
Edit this entry  
02
Crossroad Street

Crossroad Street

1988
×
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
21
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
17
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cursed

Cursed

2005
×
★★½
Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
31
Stink Bomb

Stink Bomb

1995
×
Edit this entry  
29
The Fog

The Fog

1980
×
★★
Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Death

Black Death

2010
×
★½
Edit this entry  
25
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Edit this entry  
24
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Trial

The Trial

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Edit this entry  
07
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Edit this entry  
06
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★½
Edit this entry