Robert (on hiatus) has logged 19 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Edit this entry  
16
High Noon

High Noon

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
06
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fourteen Hours

Fourteen Hours

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry