Alex has logged 17 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War Machine

War Machine

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is Us

This Is Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Almost Adults

Almost Adults

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mars Generation

The Mars Generation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cats

Cats

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry