• Day Shift

  • Carter

    ★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Prizefighter: The Life of Jem Belcher

    ★★

  • Abandoned

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • George Carlin's American Dream

  • Last Seen Alive

    ★★½

  • Firestarter

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • The Bubble

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Contractor

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Marry Me

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★

  • Moonfall

    ★½

  • Hatching

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Dual

    ½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Master

    ★½

  • WarHunt

    ½

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • The 355

  • The King's Man

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • A House on the Bayou

    ★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • Swan Song

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Finch

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½