Sort by

Superargo has logged 43 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Public Eye

The Public Eye

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Claw

The Claw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucy Barks!

Lucy Barks!

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Borrower

The Borrower

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Southern Discomfort: Wrestling on the Indie Circuit

Southern Discomfort: Wrestling on the Indie Circuit

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Better Than Something: Jay Reatard

Better Than Something: Jay Reatard

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daddy and Them

Daddy and Them

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Live by Night

Live by Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★
Edit this entry  
09
How Much Wood Would a Woodchuck Chuck

How Much Wood Would a Woodchuck Chuck

1976
×
Edit this entry  
09
God's Angry Man

God's Angry Man

1980
×
Edit this entry  
08
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Skydivers

The Skydivers

1963
×
Read the review Edit this entry  
03
Red Zone Cuba

Red Zone Cuba

1966
×
Read the review Edit this entry  
02
The Beast of Yucca Flats

The Beast of Yucca Flats

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★★
Edit this entry