RSS feed for Cooper Delancey
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • 63 Up

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • Wine Country

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Guava Island

  • The Perfect Date

  • The Act

  • Pet Sematary

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Fighting with My Family

  • Luce

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Monos

    ★★★★½

  • Wounds

    ½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Share

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½