RSS feed for Cooper
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Edit this entry  
04
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pin

Pin

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dusty and Sweets McGee

Dusty and Sweets McGee

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kes

Kes

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Mom

Dear Mom

1995
×
Edit this entry  
15
The Amateurist

The Amateurist

1998
×
Edit this entry  
14
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fishing with John

Fishing with John

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
12
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Geography Club

Geography Club

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Not Cool

Not Cool

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bully

Bully

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bully

Bully

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Manson

Manson

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry