RSS feed for Cooper
  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Monos

    ★★★★½

  • Wounds

    ½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Share

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • The Haunting

  • Hell Fest

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Overlord

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Echo in the Canyon

  • The Perfection

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

  • Slice

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • Greta

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Possum

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Tag

  • Detainment

  • Whack World

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • The Image Book

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • All About Nina

  • Braid

    ★★½

  • Bao

  • Duck Butter

  • Truth or Dare

  • Dominion

  • Wild Wild Country

    ★★★★★