RSS feed for Cooper
  • Avengers: Infinity War

  • All About Nina

  • Braid

    ★★½

  • Bao

  • Duck Butter

  • Truth or Dare

  • Dominion

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

  • Ready Player One

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Support the Girls

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Tully

    ★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★★

  • The Guilty

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Nancy

    ★★★

  • We the Animals

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★½

  • Piercing

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Open House

  • Lizzie

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Bright

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • The Babysitter

  • Happy Death Day

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Flatliners

    ½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • I Love You, Daddy

  • Mom and Dad

  • The Ritual

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Ravenous

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Woodshock

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★