RSS feed for Cooper
  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★★

  • Starlet

    ★★★★

  • House at the End of the Street

    ½

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • The ABCs of Death

    ★★

  • The Bay

  • Smashed

    ★★★★½

  • Disconnect

    ★★

  • The Lords of Salem

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★½

  • What Maisie Knew

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★★

  • Berberian Sound Studio

    ★★★★