Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Night Of

    ★★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Victoria

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★★½

  • Diplomacy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Undefeated

    ★★★★

  • A Separation

    ★★★★½

  • Submarine

    ★★★★½

  • Incendies

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★

  • The Lives of Others

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Band of Brothers

  • Memento

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★