• Hawkeye

    ★★★★

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Raising Kratos

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • We Are Columbine

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Director and the Jedi

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Snow Steam Iron

  • Molly's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Eating Animals

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Inhumans: The First Chapter

  • Detroit

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★