• Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • WandaVision

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

  • Peter Falk versus Columbo

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

  • The Prodigy

  • Alita: Battle Angel

  • Greener Grass

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Doctor Who: Resolution