• Barbie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Plan 75

    ★★★

  • Jackass 4.5

  • Final Cut

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Goliath

    ★★★½

  • Rise

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Incredible But True

    ★★★

  • The Passengers of the Night

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • South Sentinel

    ★★½

  • Maid

  • Undercover

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Full Time

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Hard Shell, Soft Shell

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Hold Me Tight

  • A Tale of Love and Desire

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bruno Reidal: Confessions of a Murderer

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★

  • Murina

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★½

  • The Divide

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★

  • Playground

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★½

  • Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★★½

  • My Brothers and I

    ★★★½

  • Magnetic Beats

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside