Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spy Kids: Armageddon

Spy Kids: Armageddon

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Conde

El Conde

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Saint of Second Chances

The Saint of Second Chances

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gymkata

Gymkata

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Classic Albums: Fleetwood Mac - Rumours

Classic Albums: Fleetwood Mac - Rumours

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
Edit this entry  
15
Classic Albums: Steely Dan - Aja

Classic Albums: Steely Dan - Aja

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bucky Larson: Born to Be a Star

Bucky Larson: Born to Be a Star

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Chop & Steele

Chop & Steele

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Nightmare: Becoming Cody Rhodes

American Nightmare: Becoming Cody Rhodes

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of 'Jaws'

The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of 'Jaws'

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Trailer War

Trailer War

×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
HealtH

HealtH

1980
×
Edit this entry  
17
The Private Life of Sherlock Holmes

The Private Life of Sherlock Holmes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry