RSS feed for Matt

Matt has watched 198 family films.

  • Scoob!

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Dolittle

    ½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Cars 3

    ★★★

  • The Boss Baby

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Sing

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The BFG

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★

  • The Red Turtle

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • Sanjay's Super Team

  • Twinsters

    ★★

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • The Little Prince

    ★★

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★★

  • LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

    ★★★

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★

  • Strange Magic

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

    ★★★½

  • Jack the Giant Slayer

    ★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • The Oogieloves in the Big Balloon Adventure

    ½

  • ParaNorman

    ★★★★½

  • Ice Age: Continental Drift

    ★½

  • Brave

    ★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★½

  • Mirror Mirror

    ★★½