• The Mauritanian

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Breach

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Butchers

    ★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Paramedic

    ★★½

  • Wander

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Honest Thief

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★★

  • The Owners

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Rogue

    ★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • The Big Ugly

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Force of Nature

    ★½

  • Greyhound

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★★

  • The Last Days of American Crime

    ★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Capone

    ★★★

  • Walkaway Joe

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Survive the Night

    ★½

  • The Stand at Paxton County

    ★★★½

  • Inheritance

    ★★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Quarry

    ★★½

  • Getaway

  • The Occupant

    ★★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Alone

    ★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★★

  • The Vanished

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Sergio

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Turning

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½