Sort by

SupLauren has logged 267 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carmen Christopher: Street Special

Carmen Christopher: Street Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gaia

Gaia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
drew michael: red blue green

drew michael: red blue green

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power

The Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rescue

The Rescue

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carts of Darkness

Carts of Darkness

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry